עורך דין פלילי – סמים

ישראל איננה הולנד ולכן השימוש בה בסמים הוא אסור על פי חוק. אדם אשר קיימים חשדות נגדו על שימוש בסמים או אחזקתם עשוי למצוא את עצמו בכלא. עבירות סמים נבדלות זו מזו בעיקר בכמות הסמים שנמצאה אצל אותו חשוד ופחות בסוג הסם. מבחינת המשטרה והחוק, ההבדל בין סמים קלים לקשים הוא שולי יחסית. ההבדל המשמעותי הקשור לכמות הסם מצביע על כוונותו של אותו אדם לגבי הסם- האם הוא מחזיק סמים לשימושו העצמי בלבד או האם הוא מפיץ את הסמים. אחזקת סמים שלא לשימוש עצמי תישפט בחומרה רבה באופן משמעותי. עורך דין פלילי המומחה בתחום עבירות הסמים הוא האדם הראשון אליו יש מלפנות כאשר מתעוררים חשדות על עבירה מסוג זה.

צריכת סמים מסכנת את החיים

עישון סמים עם החברים – עבירה חמורה

כאשר תפנו אל עורך דין פלילי סמים הוא יוכל לספר מנסיונו כי רבים חושבים שמתן סמים לחברים לצורך עישון יחד, ללא גביית תשלום מהם נחשב לעבירה קלה כמו אחזקת סם לצורך שימוש עצמי. הדבר, מסתבר, אינו כך. הנקודה בהפצת סם אינה האם התקבלה עבורו תמורה או לא. החומרה היא בעצם העובדה שהחשוד גרם לאדם אחר לעשן סמים- פעולה האסורה על פי חוק. ישנה כמות סמים שנמצאת אצל אדם שממנה והלאה החשדות נגדו הם אחזקת סמים למטרת הפצתם ולא רק לשימוש עצמי. כמות של מעבר ל- 15 גרם סם נחשבת לכמות שכבר אינה לשימוש אישי בלבד. אם ברשותו של אדם היתה כמות כזו של סם שנועדה לשימושו האישי בלבד, תפקידו של עורך דין פלילי סמים הוא לעזור לו להוכיח זאת. עד שלא יוכח אחרת ההתייחסות אל החשוד היא כאל מפיץ סמים ולא רק כמשתמש בהם שימוש אישי.

לפנות  אל עורך הדין ברגע הראשון

במידה ואדם נחשד בעבירת סמים, מומלץ לפנות אל עורך דין פלילי סמים כבר מן הרגע הראשון לחקירה. כל חשד מתחיל בחיפוש משטרתי ובחקירה. זכותו של אדם להתייעץ עם עורך דין פלילי בטרם ישתף פעולה עם חקירת המשטרה ועל המשטרה לקבל זאת. זכותו של אדם גם לסרב לחיפוש על גופו או ברכבו. על מנת לצאת מן המצב אליו נקלע החשוד, עליו לפנות אל עורך דין פלילי סמים אשר מאחוריו תיקים רבים בתחום והוא מתמחה לפרטי פרטים בכל הקשור לעבירות סמים. רק לאחר התייעצות וחיזוק מעורך דין, זה הזמן לשתף פעולה עם המשטרה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר