מתי צריך לשכור עורך דין ביטוח?

כשאתם רוכשים ביטוח, ולא משנה אם מדובר בביטוח חיים, , ביטוח דירה, ביטוח נסיעות או אחר, אתם בדרך כלל משלמים פרמיה לחברת הביטוח שלכם, לעיתים לאורך שנים רבות, מתוך מחשבה שאם חלילה יקרה דבר מה שסבירותו נמוכה – לפחות תוכלו להתנחם בסכום כסף שחברת הביטוח תשלם לכם.

אלא שלמרבה הצער, בפועל המצב הרבה יותר מסובך. למעשה, ברוב המקרים סביר יותר להניח שתצטרכו לנהל מסע ויכוחים מפרך, שלרוב יערב גם עו"ד ביטוח ואפילו בית משפט, עד שתראו את הכסף הזה.

חברות הביטוח הן עסק כלכלי, ולכן הן אינן ששות להוציא מכיסן כספים. על כן גם אם לדעת המבוטחים אירע מקרה שבגינו מגיע להם כיסוי ביטוחי, הרי שחברות ביטוח רבות מנסות להתחמק מתשלום הפיצויים כפי שנקבע בתנאי הפוליסה, לא משלמות כלל או משלמות סכום חלקי בלבד – כאשר לא מן הנמנע הוא שהן יאשימו את המבוטחים עצמם באי עמידה בתנאי הפוליסה.

מה יעשה עבורכם עו"ד ביטוח?

עורך דין המתמצא בתחום הביטוח יסייע לכם להגיש תביעה אל בית המשפט נגד חברת הביטוח שלא עמדה במילה שלה כלפיכם בכל מקרה שבו לכאורה תנאי הפוליסה שרכשתם אינם מתקיימים. ראוי לציין שבמקרים מסוימים הצדק הוא עם חברת הביטוח ואכן האירוע שהתרחש למרבה הצער אינו עומד בתנאי הפוליסה – אולם במקרים אחרים יתכן שמדובר פשוט בסחבת שנובעת מאי הרצון של חברת הביטוח לשלם לכם.

אלה הם המקרים בהם עורך דין מקצועי ומנוסה יוכל לייעץ לכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך עד לקבלת הכסף שמגיע לכם.

לדוגמה, אחד הדברים שמומלץ לעשות הוא להציג בפני עורך הדין את מכתב הסירוב שקיבלתם מחברת הביטוח. מכתבים כאלה בדרך כלל מנוסחים בשפה משפטית קצרה שנוטה להרתיע אנשים מן היישוב שאינם מתמצאים בשפה, אולם עורכי דין מנוסים עשויים למצוא בה חורים שניתן לנצל לטובתכם.
במילים אחרות, גם אם נדמה שהסיכוי שלכם קלוש, תמיד יתכן שעורך הדין יוכל להפוך מה שנדמה כפוליסה ששילמתם עליה לחינם לאורך שנים רבות – לחיוב חברת הביטוח לשלם את כל מה שהיא התחייבה לשלם לכם.

אל תחכו לסירוב של חברת הביטוח

על אחת כמה וכמה אותו עורך דין יוכל לסייע לכם עוד לפני שחברת הביטוח מסרבת: אם אירע מקרה שבגינו יש לכם פוליסת ביטוח, עו"ד ביטוח יוכל לסייע לכם במילוי טופס התביעה באופן מושכל שיגביר את סיכוייה להתקבל, וכן לאסוף את המסמכים הרלוונטיים ואף לצרף מכתב נלווה מטעמו, מנוסח בשפה משפטית מתאימה שתגדיל את הסיכויים שתקבלו את המגיע לכם עם כמה שפחות טרחה וכאבי ראש.

יתרה מזו, אם חברת הביטוח מוכנה ללכת לקראתכם ומציעה פשרה, למשל כאשר תנאי הפוליסה מתקיימים רק בחלקם וקיים ספק באשר לקבלת הכספים, מומלץ להיעזר בעורך הדין על מנת לוודא שתנאי הפשרה המוצעת יהיו לטובתכם. כך או כך, אם אירע לכם אירוע ביטוחי, צרו קשר עם עורך הדין באופן מיידי.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר